29 éves vagyok, az utóbbi 9 évben dolgoztam turisztikai, pedagógiai és vendéglátós területen is. Jelenleg Nyugat-Magyarországon, a Balaton környékén keresek állást.
Önéletrajzukat és az álláskeresés folyamatát HR-esek értékelik ki, így az is kiderül, mi az, amit érdemes ellesni tőlük, és mi az, amit érdemes máshogy alakítani.
Végzettségem érettségi, jártam egyetemre (bölcsészkarra), de diplomám nincs. Ezen kívül külföldön egy OKJ-s kertész tanfolyamot is elvégeztem. Jelenleg is tanulok, egy otthonról végezhető kurzuson.
Felsőfokú szinten beszélek angolul, és B kategóriás jogosítványom van.
Magyarországon töltött éveim alatt 9 évet dolgoztam angol magántanárként, és ugyanennyit recepciósként különböző hotelekben és apartmanházakban. Ugyanezt később külföldön folytattam, ahol menedzserasszisztens és recepciós menedzser voltak a munkaköreim.
Tapasztalataimból és jellememből adódóan jól értek az emberekkel való kommunikációhoz és a szervezési feladatokhoz. Könnyen szót értek másokkal, empatikus vagyok, hamar beletanulok a feladatokba, szeretek csapatban dolgozni, de egyedül is meg tudom oldani a dolgokat.
Hazatérésemet követően, a hotelszakmát elhagyva úgy döntöttem, vidékre költözöm, ami Magyarország centralizált jellegét tekintve több kihívást is felvet munkakeresés szempontjából. Szeretek a szabadban lenni, és a Balaton környéki hangulatot is nagyon kedvelem, ezért úgy döntöttem, a Balaton északi partján fogok állást keresni.
Az itteni munkák a terület miatt szezonális jellegűek, de a célom, hogy olyat találjak, amely hosszabb távon is perspektíva, és legalább 1000 Ft körüli órabért fizet. Mivel itt kevesebb az álláshirdetés, nem szűkítem le annyira az állás jellegét, jelentkezni fogok bármilyen munkára, amely valamennyire közel áll hozzám, és meglátom, mi történik. Mivel főleg a turizmusban dolgoztam recepciósként, de van valamennyi tapasztalatom vendéglátás területén, borteraszokat, magasabb színvonalú pultos-felszolgáló állásokat, hoteleket, illetve kertész munkákat fogok megcélozni, de meglátjuk, mit találok.
Eddig nem volt különösebb problémám az álláskereséssel, és általában interjúkon is sikeres szoktam lenni, biztosan abból is adódóan, hogy én is vezettem már a saját csapatot, és sokat interjúztattam. Azonban, mivel vidéken vagyok, kevesebb a lehetőség online, itt inkább szájról szájra terjednek az információk. Kíváncsi vagyok, mennyire működik az internetes keresés a fővároson kívül.
A szakértő szerint:
Ha arra szánod magad, hogy állást változtatsz, akkor érdemes végiggondolni, hogy mit szerettél és mit nem az eddigi munkáid során. Gondold végig mi volt a jó és mi nem a munkádban, a kapcsolatodban a főnökeiddel, az irodában. Gondold át milyen sikereid voltak eddig és ehhez milyen tulajdonságaid járultak hozzá. Ezek alapján keress állást. Fontos, hogy ne kategóriákban és pozíciókban gondolkozz, járj nyitott szemmel és inkább a képességeidnek megfelelő munkát válassz, olyat, amiben az eddigi tapasztalataid szerint komfortosan tudsz létezni, vagy akár olyan kihívást jelent, amit semmiképpen nem szeretnél kihagyni. Merj váltani!
Az első héten az álláskeresőink bemutatkoznak, és meghatározzák a céljaikat, illetva azt, hogy milyen csatornán fognak állást keresni.
A második héten a következőkre helyezzük a hangsúlyt: Hogyan keres állást? Milyen egy napja? Hogyan használja a közösségi médiát és a kapcsolatrendszerét?
A harmadik héten megvizsgáljuk az álláskeresők önéletrajzait és a motivációs leveleiket. Hogyan, hány verzióban készültek ezek?
A negyedik héten pedig az álláskeresők összegzik, változtak-e az eredeti céljaik, és mi az, amit másképp csinálnának. Mi az, ami sikerült, és mi az, ami nem? Mit tanultak az álláskeresési folyamatból?
A posztokban bemutatott módszereket profik elemzik és értékelik.

A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.